Levné dřevěné podlahy v interiéru

Staré přísloví praví - můj dům - můj hrad. Znamená to, že prostory, ve kterých bydlíme, jsou pro nás důležité a záleží nám na nich. A nemusí to platit jen o rodinném domě, i byt v panelové výstavbě se může stát srdeční záležitostí svého majitele.

Nejde o to, zařídit si byt nebo dům vybavením za statisíce. Pokud si upravíme interiér podle svých představ, využijeme vhodně prostor a obklopíme se věcmi, které máme rádi, pak můžeme konstatovat, že bydlíme s komfortem.

Důležitým prvkem domu či bytu je podlaha, při vstupu ji vnímáme na prvním místě. Vhodným barevným sladěním může společně se stěnami místnost opticky zvětšit nebo zmenšit. Dnes je možné vybrat si z nepřeberného množství podlah a podlahových krytin, z různých materiálů a mnoha barev. Můžete si být ale jisti, že klasická dřevěná podlaha vám ani po letech nezevšední, je příjemná na dotek a chodí se po ní pohodlně. Přírodní vzhled dřeva působí hřejivým dojmem. Jestliže použijete k vybavení bytu masivní dřevěný nábytek, můžete vytvořit opravdu harmonický interiér. A osadíte-li vhodné podlahové lišty - nic nepokazíte, právě naopak.

Protože je dřevo savý materiál a absorbuje vlhkost, není vhodné použít tento typ podlahy do koupelny nebo k hlavním dveřím, ale v ložnici, pracovně a obývacím pokoji se vyjímá skvěle.

Představa, že dřevěná plovoucí podlaha je pro člověka cenově nedostupná, je zavádějící. Levné dřevěné podlahy se dají snadno pořídit i ve vysoké kvalitě. Jsou vyroběny i z českých certifikovaných dřevin, lepené ve třech vrstvách. Horní vrstva je z tvrdého dřeva, zamezí se tak zbytečnému poškrábání, podlaha se nekroutí a rozměrové je stálá. Pokládá se systémem zámkový profil a drážka, což zvládne většina zručných kutilů. Takové podlahy mohou být použity i v kuchyni, díky patentované tekuté gumě, která se umístí do spár a zabrání tak zatečení vody. V přechodu mezi jednou a druhou místností jsou přechodové lišty dobrým pomocníkem a dají se dobře ladit barevně k použitým podlahovým krytinám.

Údržba podlahy ze dřeva není tak náročná, jak by se zdálo. Když před místnosti umístíte rohože, zůstanou na podlaze hrubé nečistoty v menší míře. Vysajete je nebo zametete, setřete přípravkem na ošetření parket a potom čistou vodou.

Levné dřevěné podlahy pak mohou, při pravidelné údržbě, sloužit řadu let vám i vašim dětem.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz