Léto přeje zamilovaným: oživte svou ložnici podle feng-šuej

Ložnice to má ve feng-šuej těžké. Má být místností, která zároveň uklidňuje před vydatným spánkem i láká k milostným hrátkám. Jak toho docílit?

Žijete v dlouhodobém vztahu nebo manželství a vášeň pomalu vyprchává. To je normální, pokud se nevytrácí i harmonie. Příčin může být milion, podle tradičního čínského učení feng-šuej by za tím ale mohla být nevhodně vybavená a orientovaná ložnice.

V takové místnosti totiž nemůže volně proudit energie a dochází k problémům, které se přenáší i do partnerského života.

Ať už na energie věříte nebo ne, základní pravidla feng-šuej se vyplatí znát. Naučí vás, kde se budete podvědomě cítit dobře a navíc zjistíte, že většinu těchto pravidel už dávno znáte.

Do ložnice patří dřevo a tlumené barvy

Ideální ložnice by měla být orientována na východ, aby se vám ráno dobře vstávalo se sluncem. Pokud takto orientovanou ložnici nemáte, měli byste o to více pozornosti věnovat jejímu vybavení. Volte především tlumené barvy a nezapomeňte, že by celá místnost měla působit vzdušně.

Podle feng-šuej by měl být nábytek ze dřeva, které symbolizuje stabilitu a dlouholetost. Po takových vlastnostech totiž každý z nás touží i ve vztahu. Kov není do ložnice vhodný, protože mezi jeho vlastnosti patří chlad a tvrdost.

Nábytku by v ložnici mělo být minimum a vždy do páru - dva noční stolky, dvě lampy atd. Vhodný je především nábytek se zaoblenými rohy.

V posteli je nejdůležitější pocit bezpečí

Postel by vždy měla mít čelo a měla by jím být orientována ke zdi. Prostor nad ní, především nad hlavou, nechte volný a neumisťujte tam lustr ani poličky. Podvědomě byste totiž očekávali, že na vás spadnou a na klidný spánek byste mohli zapomenout. Postel by také neměla být v přímé linii s dveřmi.

Pro kvalitní spánek jsou mimořádně důležité i pořádné matrace. Feng-šuej doporučuje jednu velkou matraci pro oba partnery dohromady, často se ale stává, že každému vyhovuje jiná tuhost matrace.

V takovém případě jsou ideální partnerské matrace, které nabízí například český výrobce Tropico. Tyto matrace jsou stejně vysoké, každý si však může vybrat měkčí nebo tužší poležení podle svých představ. A jen pro zajímavost - podle výzkumu se velmi dobře vyspíte na pružinové nebo latexové matraci.

 

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz