Jak děti zabavit po nebo při ošklivém počasí?

Zastáváte názor, že elektronické „hračky" jako mobil, počítač nebo tablet by měly být pro děti za odměnu a měly by se k nim dostat pouze na omezenou dobu týdně? Zabavte své ratolesti tak, abyste mohli bez problémů uvařit večeři a nebáli se o zdraví svého dítka. Máme pro vás pár nápadů.

 

Tvoření jako základ pro domácí zábavu vašich dětí

Co budete potřebovat?

Stačí vám čistá, kreativní hlava a rozložený stůl. Zapojte děti do vymýšlení společného projektu. Buď vám budou stačit obyčejné kancelářské potřeby, obalové materiály, nůžky a lepidlo nebo svůj arsenál obohaťte ještě o barevný papír, krepák či vodovky.

Varování: pozor na vodové barvy, které je pak složitější uklízet. Pokud budou děti využívat vodovky, budou potřebovat alespoň drobný dozor, abyste pak jejich výtvory nezdobily i jiná než vyhrazená místa.

Tip: veškeré kreativní potřeby i výtvarné pomůcky do školy seženete na Papirnictvipavlik.cz!

Chybí vám inspirace?

- Do jednoho sáčku dejte lístečky, na které napíšete nápady na výtvory. Jako třeba rámeček na fotku, stojánek na tužky, dekoraci na stěnu, kuchyňskou pomůcku,...

- Do druhého sáčku dejte lístečky, na kterých budou tradiční i netradiční kreativní potřeby.

Kromě pastelek, voskovek, barevných papírů či látek tam můžete napsat i netradiční položky jako těstoviny, mikrotenové sáčky, plechovky, prázdné kelímky od jogurtů a další drobnosti, které doma najdete.

Teď už jen zbývá vylosovat, co budete tvořit a z čeho.

Před spaním...

Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst. Jakmile se dostanete ke zlomové pasáži, zeptejte se svého dítka, jak by se zachovalo v dané situaci. „Co bys dělal/a, kdybys byl/a hlavní postavou pohádky a někdo se k tobě takhle zachoval? Co měla podle tebe Popelka dělat?" Děti se tak budou věnovat kritickému myšlení a vy můžete touto cestou formovat jejich osobnost.

děti, papírnictví, kanlářeské potřeby, obalové materiály, vodovky, papír, kreativní potřeby,, voskovky

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz