Z historie

Tyto rady vznikaly více než 20 let. Byly psány pro „Hospodyňské Listy". A vyšly knižně v roce 1939. Nejsou v nich věci náhodné. Vytvořila je denní praxe. Jsou výsledkem zkušeností sta a sta drobných hospodyněk na začátku minulého století, jež měly příležitost vyzkoušeti je samy, ve svých domácnostech. Některé rady vyvolají pousmání, jiné se nám jeví jako nevhodné, ale v některých je ukryta moudrost našich předků. A tak následující texty berte jako sondu do domácností minulých generací a inspiraci pro dobu současnou. Upozorňujeme, že redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Kategorie: Z historie

rady kosmetika

Žluté skvrny na obličeji po nemoci zmizí. Voňavka z konvalinek, fialek nebo z růží. Osvědčil se také tento domácí prostředek proti vráskám. Pro zesílení a ztučnění. Zubní prášek. Zubní vodička. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Číst dál...

Kategorie: Z historie

Rady hospodyněk - radio

Štíhlost a čistota pleti je krása. Studené nohy. Studené pocení rukou. Uhry. Ústní voda á la Odol. Proti červeným víčkům. Doma připravená ústní voda. Redakce způsobené neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Číst dál...

Kategorie: Z historie

rady z minulého století - vlasy

Dobrý domácí šampon k mytí vlasů. Šampon pro světlé vlasy. Jak odstraniti z vlasů tuk. Recept na zkadeření vlasů. Jak zabrániti vypadávání vlasů. Redakce neručí za škody, které by vzniky aplikací těchto rad.

Číst dál...

Kategorie: Z historie

Kosmetika předkové

Rozmarina v kosmetice a léčení. Jak si uděláme pudr. Aby prsa zesílila. Rty a zuby zamodralé od třešní a borůvek. Ruce, černající od škrábání zeleniny a bramborů. Ruce zašpiněné a ztvrdlé prací. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

 

Číst dál...

Kategorie: Z historie

historie a vlasy

Aby vlasy nešedivěly. Aby vlasy zjemněly. Jak lze si zachovali vlasy do pozdního stáří. Domácí prostředek na barvení vlasů. Laciné barvivo na světlé vlasy. Jak odbarviti ryšavé vlasy na plavo. Světlé vlasy neztmaví. Aby světlé vlasy ztmavěly. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

 

Číst dál...

Kategorie: Z historie

Proti pocení nohou. Jak zameziti pocení pod paží.

Proti pocení nohou. Jak zameziti pocení pod paží. Toiletní voda portugalská. Velké póry. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Číst dál...

Go to top