Rady hospodyněk z minulého století – kosmetika 8

rady kosmetika

Žluté skvrny na obličeji po nemoci zmizí. Voňavka z konvalinek, fialek nebo z růží. Osvědčil se také tento domácí prostředek proti vráskám. Pro zesílení a ztučnění. Zubní prášek. Zubní vodička. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Voňavka z konvalinek, fialek nebo z růží.

Květy otrháme, dáme do láhve, polijeme dvěma díly čistého lihu. a 1 dílem glycerínu. Láhev se pěkně zaváže a 3 týdny se nechá na slunci. Pak se tekutina sleje do. menších lahviček. Z každé květiny můžeme si tak připraviti výtažek, který je jinak velmi drahý.

Vrásky.

Pravidelnou parní lázni se časem odstraní. Každý večer si napařujeme čtvrt hodiny obličej a masírujeme konečky prstů.

Osvědčil se také tento domácí prostředek proti vráskám.

Jeden žloutek rozmícháme s několika kapkami citronové šťávy a nanášíme na kůži, kde se tvoří vrásky. Žloutek zaschne a napne kůži; vše ponecháme působit nakolik minut (15 – 20 minut). Poté hezky teplou vodou obličej oplachujte, hned nato studenou vodou omyjeme a ručníkem vyfrotýrujeme. To se koná nejlépe před 'spaním asi dvakrát týdně. Je to osvědčený 'prostředek, kterého každý může požívati. Ve žloutku jsou obsaženy vitaminy, které jsou výživě pleti velmi na prospěch.

Vlásky tvoří se

krčením čela při česání vlasů nebo nasazování klobouků.Také v přílišném slunečním svistu při mhouření očí tvoří se vrásky, nebo při čteni, psaní či hovoru. Kdo chce uchovati svůj obličej hladký a bez vrásek, musí. se vyhnouti výše jmenovaným zlozvykům. Kdo krčí čelo a mhouří oči pro špatný zrak, nechť si dá od lékaře předepsati vhodné brýle.

Vrásky

způsobuje často příliš suchá pleť. K jejich odstranění doporučuje se následující domácí prostředek: žloutek smísí se s několika kapkami mandlového oleje, a hmota natře na postižená místa. Po úplném oschnutí umyjeme obličej teplou vodou. Tato procedura se opakuje po několik týdnů. Výsledek velmi uspokojí.

Pro zesílení a ztučnění

dobře působí požívání kokosového ořechu se skořicí.

Zubní prášek.

Jemné práškované křídy 125 g, magnesie uhličité 20 g, fialového kořínku 20 g, pemzy 50 g. Vše jemně práškované smícháme, prosijeme žíněným sítem, přidáme oleje mátového 1 g a opět smícháme.

Zubní prášek, odstraňující zubní kámen.

Čisté práškované křídy 100 g, uhličitanu horečnatého 10 g, Seignetovy soli 5 g, oleje mátopeprného 5 g. Tohoto prášku nesmí být používán pravidelně, poněvadž by jinak mohl rušiti zubní sklovinu.

Zubní vodička.

V 970 g lihu rozpustí se 25 g šaloku, 0.5 ef isaeharinu, 0,5 g oleje mátového, 2 g oleje hřebíčkového a 2g oleje kmínového.

Zuby se čisti

velmi dobře soli.

Žluté skvrny na obličeji po nemoci zmizí,

natíráme-li obličej i ruce směsí stejných dílů glycerinu a citronové šťávy na noc Také kyselé mléko zjemní plet a zbělí ji; nebo mléko s citronovou šťávou.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz