Rady hospodyněk z minulého století – kosmetika 5

Proti pocení nohou. Jak zameziti pocení pod paží.

Proti pocení nohou. Jak zameziti pocení pod paží. Toiletní voda portugalská. Velké póry. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

Pocení nohou

odstraníme, nasypeme-li do bot asi na špičku nože tříslové kyseliny. Nutno pečovati o čistotu, měniti často ponožky, zasýpati punčochy salicylovým práškem a navlažovati nohy 3% roztokem karbolové vody.

Proti pocení nohou

doporučuje se také denně mýti třikráte nohy studenou vodou. S počátku béře se k tomu také trochu mýdla. Po oschnutí nohou natírají se roztokem dvou dílů bórové kyseliny, rozpuštěné ve 100 dílech zředěného čistého líhu. S počátku pociťuje se při tom nepříjemná palčivá bolest, na kterou si ale záhy uvykneme. Nátěr musí samovolně oschnouti. Ovšem, že je nutná častá přeměna ponožek. Doporučuje se vložiti do ponožek na chodidlo pruh hedvábného papíru ve velikosti chodidla.
Jak zameziti pocení pod paží. Omývejme se odvarem dubové kůry.

Toiletní voda portugalská.

Alkoholu 85% 1 litr, oleje bergamotového 6 g, oleje růžového (uměl.) 1.5 g, oleje citronového 12 g, oleje pomerančového 50 g se smísí, po několika hodinách se sfiltruje a přidá se 10 gramů kyseliny octové.

Velké póry

se odstraní následovně: připravíme si roztok 1 dílu octa, a 2 dílů čistého lihu. Potíráme jím obličej několikráte denně.

Rady hospodyněk

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz