Rady hospodyněk z minulého století – Vlasy 2

rady z minulého století - vlasy

Dobrý domácí šampon k mytí vlasů. Šampon pro světlé vlasy. Jak odstraniti z vlasů tuk. Recept na zkadeření vlasů. Jak zabrániti vypadávání vlasů. Redakce neručí za škody, které by vzniky aplikací těchto rad.

Dobrý domácí šampon k mytí vlasů

si připravíme, když vhodíme hrst květů mydlice (saponia), usušených ve stínu, do horké vody, chvíli povaříme a, teplým roztokem vlasy vypereme.

Šampon pro světlé vlasy.

Do 2 I horké vody za 1 K mazlavého mýdla a 1 dkg potaše. Po vychladnutí slijeme roztok do láhve; stačí na delší dobu.

Jak odstraniti z vlasů tuk

Nejlépe užíti alkoholických vod na vlasy, něco kapaliny dá se na kousek vaty a vlas se důkladné vymne, podobně i vlasová půda. V drogerii lze si dáti připraviti takový přípravek podle předpisu 2,5 dílu kafru, 50 dílů absolutního alkoholu.

Voda na vlasy.

Kolínské vody 20 g, tinktury chinové jednoduché 30 g, lihu mýdlového 100 g a rozpustíme v tom kyseliny salicylové 1 g mentholu ½ g. Ráno vždy po mytí kůži na hlavě potřít.

Voda na kadeření vlasů.

Smísíme 100 g arabské gumy se 400 g růžové vody. Tím se vlasy na noc navlhčí a natáčí se buď na papírky, nebo na kožené válečky. Velmi 'dobře drží a je neocenitelné na cestách apod. Přijde lacino.

Recept na zkadeření vlasů.

Do 1/2 1irtru horké vody 'dáme 15 g boraxu a 2 g arabské gumy. Do vychladlého dáme 12 g kafrového lihu. Vlasy se touto směsi potírají a za vlhka ještě na papírky 'či na zvláště k tomu zhotovené vlásenky natáčí.

I. Vypadávání vlasů.

Vlasy mají se česati večer i ráno prachovým hřebenem, a jemné na kůži přitlačil. Dosti brzy přestanou padat a rostou. Přepálené a poškozené vlasy nevlnit, až se vzkřísí. Také mytí thérovým mýdlem se osvědčuje.

II. Jak zabrániti vypadávání vlasů.

Smícháme tři díly pravého jamajského rumu s jedním dílem olivového oleje. Touto směsí masírujeme pokožku hlavy denně po dobu jednoho měsíce, pak již jen dvakrát v týdnu.

III. Proti vypadávání vlasů

osvědčuje se mýti si hlavu dvakrát do týdne dehtovým mýdlem, které je k dostání v každé drogerii za K 4.50.

IV. Osvědčený prostředek proti vypadávání vlasů.

Dá se vařit 1 1 vody, 1 lžíce šalvějových listů. Tekutina se nechá ustát a rozředí podle potřeby teplou vodou; v tom se hlava umyje v hezky teplém roztoku. Tímtéž čistým roztokem vlasy opláchnout. Po šesti týdnech vlasy přestanou padat docela jisté. Tento prostředek nemůže uškodit, ledaže po něm vlasy ztmaví. Tento jednoduchý domácí prostředek vlasy zachrání zcela určitě.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz