Rady hospodyněk z minulého století – Vlasy 1

historie a vlasy

Aby vlasy nešedivěly. Aby vlasy zjemněly. Jak lze si zachovali vlasy do pozdního stáří. Domácí prostředek na barvení vlasů. Laciné barvivo na světlé vlasy. Jak odbarviti ryšavé vlasy na plavo. Světlé vlasy neztmaví. Aby světlé vlasy ztmavěly. Redakce neručí za případné škody vzniklé aplikací těchto rad.

 

Aby vlasy nešedivěly.

Impregnujeme je každý druhý den přípravkem, jejž pořídíme, rozpustíme-li ve 100 g čistého lihu 5 g oleje ricinového, 5 g silice rozmarinové a 5 g silice pelyňkové. Vlas krásně tmaví od kořene.

Aby vlasy zjemněly.

Hrubé a suché, lámavé vlasy natíráme směsi: mandlového nebo kokosového oleje 100 g, 'oleje rozmarýnového 30 g, oleje skořicového 30 kapek.

Jak lze si zachovali vlasy do pozdního stáří.

Jistá dáma vypráví: Je mi 60 let a dosud mám vlasy černé a dlouhé až po kolena. Každý den sobě hlavu při omývání navlhčím a každý den vlasy vyčesávám hustým hřebenem, takže nemusím hlavu mýti ani za dva měsíce.

Domácí prostředek na barvení vlasů.

Dáma 53letá, která, nemá dosud šedivé vlasy, přičítá tuto výhodu následujícímu ošetřování. Maže si vlasy směsí 35 g ricinového oleje, 10 g výtažku chinové kůry, 2 g levandulového oleje. Vše doplnit do 100 g čistým lihem.

Laciné barvivo na světlé vlasy

poskytne odvar ze slupek cibulových.

Brilanžina na vlasy.

10 dkg parfumovaného lihu, 2 g glyeerinu se smíchá a řádně protřepe.

Kadeřavé vlasy a pevné vlny

získáme, potřeme-li je před navinutím na příslušné kožené vložky neb jiné směsi ušlehaného lihu, lžíce bílého vína a lžičky práškového cukru. Také navlhčeni zbylým pivem nebo pouze sladkou vodou.

Mastné vlasy je dobře umývali odvarem heřmánku,

do něhož se přidá trochu boraxu nebo sody. Pro světlé vlasy jest tento prostředek výborný.

Mastné vlasy

se musí také často umývati v měkké vodě, do níž dáme trochu boraxu a francovky.

Rovněž se osvědčilo následující:

Svaříme 4 litry vody se lžíci kuchyňské sody a necháme 24 hodiny ustáti. Na dně nádoby se utvoří bílá, sedlina vápna. Čistou vodu slejeme do umyvadla, přidáme kávovou lžičku čpavku ia myjeme tou chladnou směsí hlavu, až se utvoří pěna. Spláchneme ji pak bez přísady převařenou zchladlou vodou. Po osušení vlasu vetřeme do pokožky čistý líh. Mytí nutno opakovati jednou za 3-7 dnů.(pro blondýny).

Jak odbarviti ryšavé vlasy na plavo.

Vtíráme vatou do kůže zcela pomalu po menších dávkách kysličník vodičitý, co možno stejnoměrné.

Jak ošetřovati světlé vlasy, aby netmavěly.

Vlasy umýváme měkkou vodou, do které přidáme žloutek a dvě lžičky boraxu. Vlasy i pokožku dobře namydlíme mýdlem Pittylén. Po náležitém spláchnuti vlažnou vodou se vlasy nalítají odvarem rebarborového prášku v bílém víně (1 lžička prášku a osminka litru vína) a na sluníčku usuší.

Světlé vlasy neztmaví,

Myjeme-li je v odvaru heřmánku. Po umytí proplachujeme vlažným octem, pěkně se lesknou. Kysličník "vodičitý také udržuje světlý vlas. Dáme na talířek trochu kysličníku a kápneme do něho několik kapek čpavku. Vatičkou vytíráme místa tmavší, ne celou hlavu. Pak na chvíli ovážeme hlavu šátkem, Proschlé vlasy vykartáčujeme a máme je krosně a lesklé.

Aby světlé vlasy ztmavěly

Velmi spolehlivým prostředkem na ztmavění blond vlasů je každodenní mytí (na noc) odvarem ze směsi 20 g šalvěje a 10 g pelyňku na dva litry vody. Odvar 'se řádně procedí, aby v něm nezůstaly kousky, ale vlasy se nepropláchnou. Velmi dobrý výsledek; účinkuje ve 2 - 3 týdnech.

Velmi dobrý prostředek k udržení světlých vlasů

získáme, přidáme-li k jednomu balíčku dobrého šamponu 35 g perboritanu, solného. Promísí se šamponem.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz