Spaní, které léčí

krepovy-povlak-na-polstar-leonardo-blue

I když spaní potřebujeme všichni, ne každému je zdravý spánek dopřán.

 Rychlý životní styl, stres a také všudypřítomná elektronika činí pro mnohé usínání dost komplikovaným. Pokud se chcete dobře vyspat, vyberte si nejen hezkou, ale i pohodlnou postel a také vhodné lůžkoviny. Dokonce i barvy povlečení mohou hrát zásadní roli pro zdravý spánek. Pokud špatně usínáte, volte barevnost i design spíše decentní a v chladnějších pastelových barvách.

Důležitý je také materiál, z něhož je vyrobena vaše přikrývka a polštář. Můžete si vybrat buď tradiční péřové přikrývky a polštáře, nebo si pořídit koupit přikrývky s výplní z dutého vlákna. Ale existují dokonce i přikrývky, které pomáhají posilovat zdraví, zklidňují organismus a podporují zdravý spánek. Těm, kteří mají problémy s nemocemi svalů a kloubů, se doporučuje přikrývka vyrobená z polyesterového vlákna obohaceného o výtažky z Aloe Vera. Stres zase odbourává přikrývka vyrobená z karbonového vlákna. To odvádí statickou elektřinu a mírní i napětí.

Neméně významný je i správný výběr polštáře. Abychom se dobře vyspali, musí polštář tvořit dobrou oporu pro hlavu a krk. A samozřejmě by neměl způsobovat svému majiteli žádné alergie. Nejčastěji jsou polštáře v současnosti vyplňovány dutým vláknem nebo kuličkami z polyesteru. Koupit si můžete také polštář z anatomického polyuretanu, nebo naopak klasické péřové polštáře. I když jsou měkoučké, nevyhovují každému. Svou roli hraje i výběr povlečení na polštář i přikrývku. Vzor by se nám měl líbit, zklidňovat nás, nikoli rozčilovat. Výběr vzoru nepodceňujte, a pokud ložnici s někým sdílíte, tak raději také konzultujte, abyste dobře spali oba. Výběr vzorů i barevných kombinací je velmi široký a zahrnuje jako geometrické tvary, obrázky či nejrůznější ornamenty.

Vyberte si ty správné lůžkoviny a povlečení a uvidíte, že se vám bude spát lépe. Vhodné výrobky nejkvalitnějších českých výrobců najdete například na www.ceskeluzkoviny.cz.

spánek, prostřeradlo, polštáře, přikrývky

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz