Ozdobte si domov vlastními fotografiemi

fotografie

Nemusíte patřit mezi odborníky na moderní interiérový design, abyste si už stačili povšimnout, že se do módy vrací minimalismus a nekomplikovanost. Lidé totiž znovuobjevují, že i v jednoduchosti lze najít skutečnou krásu. Nástěnné dekorace, jako například obrazy či fotografie, jsou nedílnou součástí výzdoby lidských příbytků už po dlouhá staletí.

A touha mít podobizny nejen svých milovaných nejbližších, ale také oblíbených vzpomínek, je pro člověka přirozená. A to ať už je zrovna v módě pompézní baroko, nebo jednoduché rovné linie a praktičnost moderních stylů bydlení. Přinášíme vám dva tipy na to, jak si originálně ozdobit zdi svého domova vlastními fotografiemi tak, abyste šli s dobou.

Plakáty nejsou jen reklamním nosičem

Napadlo vás, že stylovou ozdobou vašeho domova může být plakát? Byť se s ním nejčastěji setkáváme jako s propagačním nástrojem, jde o geniální doplněk na zeď kterékoliv místnosti moderně vybaveného bytu. Možností, jak na stěnu plakát ukotvit, je hned několik. Zapomeňte však na lepící pásku i špendlíky. To přenechme teenagerům a studentům na koleji.

Plakáty se svými fotografiemi si můžete dát v libovolném provedení zarámovat nebo si rámeček v odpovídající velikosti koupit samostatně. Skvělým nápadem je ale i plakát s dřevěnou či barevnou plastovou lištou na horní a spodní hraně. Plakát si navíc můžete nechat potisknout oboustranně, takže v případě, že vás přestane bavit motiv jedné fotky, jej stačí obrátit. Aby zpracování působilo kvalitně, zvolte papír s co nejvyšší gramáží.

Praktický nástěnný kalendář

Nástěnné kalendáře s vlastními fotografiemi sice nejsou až takovou novinkou, ale jejich využití v interiéru se v poslední době těší velké oblibě. A to zejména kvůli tomu, že je tolik atraktivních variant, díky kterým si kalendář můžete vymazlit k obrazu svému. Každý si tak na zeď obývacího pokoje nebo třeba pracovny může pověsit to, co se mu líbí nejvíce.

Své fotografie ve větším či menším formátu můžete umístit nad týdenní, čtrnáctidenní či měsíční kalendář, ale klidně i jako pozadí velkoformátového ročního plánovače rodinných aktivit. Na stěnu kalendář ukotvíte očkem na klasické spirále nebo jednou z lišt, které si obvykle můžete vybrat v několika barevných provedeních. Samotný papír lze dokonce opatřit ochrannou folií či lakem. Díky této povrchové úpravě budou barvy fotografií ještě živější a odolnější vůči blednutí.

Jak na to?

K vyrobení vlastního plakátu nebo nástěnného kalendáře nemusíte vynaložit žádné speciální úsilí. Stačí si vybrat libovolné fotografie a zadat jejich tisk. Vyberete-li si profesionální online tiskárnu, jako je například https://justprint.cz/, nemusíte se de facto ani zvednout z gauče.

Velikost plakátu, rozvržení nástěnného kalendáře, kvalitu papíru i další vlastnosti výrobku totiž jednoduše zadáte do objednávkového systému sami. Kdykoliv a odkudkoliv. Stačí vám k tomu zařízení s připojením k internetu, vaše fotografie v elektronické podobě a samozřejmě alespoň základní vize.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz