Statistiky ukazují, že v posledních letech stoupá počet vykradených domů na okrajích měst. Nejčastěji pachatelé vniknou do objektu tak, že vypáči dveře v místě zámku nebo pantů a odvrtají cylindrickou vložku. Pro dnešní „odborníky" to je záležitost několika minut.

Nevyplatí se šetřit na pojistce domácnosti, která vám finančně pokryje ztráty z vloupání. Podmínkou získání pojistky je zabezpečení nemovitosti. Pojišťovny uvádí, že podle výše hodnoty majetku by měl být adekvátní i stupeň zabezpečení. Proto je vhodné pořídit si bezpečnostní dveře, ty jsou důležité pro vhodnou pojistku a navíc mohou zloděje odradit. Na jakém principu fungují?

Jejich konstrukce obsahuje ocelové výztuhy s dvojitým oplášťováním. Vnitřní zamykací systém má například vícecestný uzamykací systém. Cylindrická vložka kolem zámku a bezpečnostní kování jsou samozřejmostí. Dveře, zámek a kování se hodnotí čtyřmi stupni bezpečnostní kategorie. Čtverka znamená nejvyšší stupeň zabezpečení. Povrch dveří může být z přírodní dýhy, lamina, masivu.

Nenechávejte tedy nezajištěný váš dům nebo byt. Není rozumné zajímat se o zabezpečení na poslední chvíli, například před letní dovolenou. Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte bezpečností dveře, obraťte se na spolehlivou firmu s řadou zkušeností.

Společnost MRB Sazovice již od roku 1992 vyrábí, montuje a prodává bezpečnostní a protipožární dveře značky BEDEX. Jsou zhotovovány na špičkových strojírenských zařízeních, z materiálů, které jsou certifikovány a mají vysokou kvalitu. U dveří jsou použity originální rozvorové zámky, tím se bezpečnostní dveře BEDEX odlišují od konkurence. Je možné si objednat jednokřídlové nebo dvoukřídlové, které do sebe přesně zapadají. Je možné si vybrat z mnoha variant povrchových úprav. Imitace dřeva, polstrování, polyuretanové nástřiky v řadě barevných variacích. Firma vám samozřejmě vyrobí vaše dveře přímo na zakázku, dle vašich požadavků a dispozic.

Na uzemí naší republiky najdete řadu prodejců BEDEX, není problém se s nimi kontaktovat. Rádi vám poradí, jakou kombinaci dveří, zámku a kování je vhodné použít k vaší spokojenosti. Doba dodání se pohybuje kolem 14 dnů u běžných modelů. U atypických dveří jsou to 4 týdny. Bezpečnostní dveře a protipožární dveře BEDEX jsou pro ochranu majetku dobrou volbou.

Go to top