Bydlení

Schodiště do každého domu

schodiště

Schodiště slouží nejen k praktickým účelům, ale je také významným estetickým prvkem vícepodlažního domu nebo bytu. Zvlášť originální dřevěná schodiště vyrobená na míru mohou dodat jednotlivému interiéru zcela originální ráz.

Číst dál: Schodiště do každého domu

Vánoční osvětlení nakupte včas

osvětlení

I když letošní podzim je zatím příjemně teplý, Vánoce už se kvapem blíží. A protože letošní rok je ve znamení inflace a permanentního růstu cen v podstatě u čehokoli, neodkládejte nákup vánočního osvětlení až těsně před adventní dobu. V té době může stát zase o něco víc než dnes. Ale nespoléhejte se ani na stará vánoční světýlka po babičce. U nich byste se zase nedoplatili na účtu za elektřinu. Pořiďte si světelné dekorace s LED diodami, protože jejich úsporná technologie umí ušetřit 80 až 90 % spotřeby elektrické energie proti klasickým žárovkám.

Číst dál: Vánoční osvětlení nakupte včas

Nádrž na pitnou vodu

pitná voda

V místech kde není vrtaná studna s pitnou vodou ani vodovodní řad, na který je možné se napojit, je vhodné si pořídit plastovou podzemní nádrž na uskladnění pitné vody. Hodí se také do míst, kde sice pitná voda je, ale její přítok není dostatečný, takže je vhodné mít vlastní rezervoár, kde se voda zachycuje. Nádrže jsou umístěny v podzemí, protože v chladu a temnu si uskladněná voda dokáže uchovat dlouho svou kvalitu.

nádrž na pitnou vodu, pitná voda

Číst dál: Nádrž na pitnou vodu

Zásadní propad zájmu o hypotéky

hypotéky

Se sny o vlastním bydlení se musí rozloučit stále vice lidí. Jasně to vyplývá z vývoje hypotečního trhu, který letos zásadně propadl. Zájem o hypoteční financování klesá s tím, jak hypotéky zdražují. Podle aktuálních dat Hypomonitoru České bankovní asociace (ČBA) vzrostla úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování v srpnu na 5,8 procenta z červencových 5,4 procenta. Hypotéky tak nepřetržitě zdražují už rok a půl. Ještě loni v srpnu přitom byla úroková sazba podle ČBA Hypomonitoru 2,3 procenta. Nabídkové sazby se podle ČBA pohybují v rozmezí šesti až sedmi procent v závislosti na konkrétních parametrech hypotéky.

Číst dál: Zásadní propad zájmu o hypotéky

Kvalitní nádobí KOLIMAX

KOLIMAX

Ať už vaříte jako profesionál, denně nebo jenom občas, potřebujete skutečně kvalitní nádobí. Moderní technologie pronikají stále více i do výroby nádobí, aby nám vaření usnadnily. Nepřilnavé povrchy a kvalitní materiály nám pomáhají, abychom nic nepřipálili. Investovat do kvalitního nádobí se rozhodně vyplatí. A právě takové nádobí nese značku KOLIMAX. Tento český výrobce dodává vysoce kvalitní nádobí s vynikajícími užitnými vlastnostmi a skvělým designem, které vyniká dlouhou životností. I když firma existuje od roku 2000, tradice výroby kovového a smaltovaného nádobí, na kterou navazuje, sahá až do 19. století.

Číst dál: Kvalitní nádobí KOLIMAX

Plot chrání vaše soukromí i bezpečí

plot

Někomu by se mohlo zdát, že plot zloděje neodradí. Samozřejmě, asi neexistuje na světě plot, který by někdo nepřelezl. Nicméně, proč chodit někam, kde plot je, když je pořád dost nemovitostí, které žádný plot nemají? Chrání i vaše soukromí, protože proč by se měla zrovna vaše kočka potkat se sousedovým psem, když tomu plot může zabránit. Stačí si jen vybrat ten správný.

Číst dál: Plot chrání vaše soukromí i bezpečí

Jak útulně vybavit čtecí koutek

čtecí koutek

Patříte mezi vášnivé knihomoly? Pak jistě potřebujete svůj čtecí koutek, kde se zašijete se svou oblíbenou knížkou a nic a nikdo vás tu nebude rušit. Jakmile se sem posadíte, bude všem jasné, že na vás nemají mluvit, protože si jdete číst. Čím ale takový čtecí koutek vybavit?

Číst dál: Jak útulně vybavit čtecí koutek

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz