Vánoční osvětlení nakupte včas

osvětlení

I když letošní podzim je zatím příjemně teplý, Vánoce už se kvapem blíží. A protože letošní rok je ve znamení inflace a permanentního růstu cen v podstatě u čehokoli, neodkládejte nákup vánočního osvětlení až těsně před adventní dobu. V té době může stát zase o něco víc než dnes. Ale nespoléhejte se ani na stará vánoční světýlka po babičce. U nich byste se zase nedoplatili na účtu za elektřinu. Pořiďte si světelné dekorace s LED diodami, protože jejich úsporná technologie umí ušetřit 80 až 90 % spotřeby elektrické energie proti klasickým žárovkám.

Přesto je dobré si předem promyslet, jaké vánoční osvětlení a kam budete chtít nainstalovat, včetně toho, kolik metrů řetězů, kabelů nebo hadic budete potřebovat a zda chcete dekorace ladit do jedné nebo více barev. Protože na vánoční světelné dekorace se obvykle dívá minimálně několik týdnů celá rodina, je dobré zapojit všechny její členy i do výběru toho, jak bude vypadat. Někdy je to sice bouřlivé, ale určitě dokážete přesvědčit děti, že zrovna váš dům nemusí zářit jako Las Vegas a že méně je někdy více.

Výběr je skutečně bohatý, včetně toho, jak se osvětlení ovládá. Výrobky s různými režimy osvětlení, které můžete střídat, s časováním, s možností měnit barvy, nechat světelné efekty „padat“ jako vodopády či střídat počet rozsvícených diod, a to vše klidně i s dálkovým ovladačem vás určitě nezačnou za pár dní nudit.

Vánoční světelné dekorace ale mohou být i mnohem skromnější a přesto krásné. Svícny i svíčky s LED diodami, různé závěsy do oken, svítící stromečky, LED lampy a nejrůznější figurky spolehlivě navodí sváteční atmosféru a jejich pořízení není nijak drahé. Například LED čajové svíčky pořídíte už za pár korun. Vždy ale respektujte, zda je daný LED výrobek určen ven, nebo jen do interiéru, protože mají různé parametry.

 

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz