Podlaha do koupelny? Zkuste vinyl

podlaha

Najít správný materiál pro podlahu do koupelny může být těžké, obzvlášť, když si představíte, jakým nárokům musí podlaha odolat. Vlhko, kolísání teplot, cákance vody na zemi, to vše klade na podlahovou krytinu velké nároky.

Přijde vám dlažba do koupelny zastaralá či nekomfortní a PVC v podobě lina "laciné"? Věděli jste, že na podlahu do koupelny můžete položit i vinyl? Tento materiál, používaný především v obývacích částech interiérů, vás překvapí nejen svou odolností, ale i krásným vzhledem.

4 důvody, proč si do koupelny zvolit vinylovou podlahu

1) Voda a vlhkost? Žádný problém

Je jasné, že v koupelně musí být podlaha, kterou nezničí voda. Nejde jen o cákance vody, které se na podlahu dostanou během koupání, sprchování nebo mytí rukou, ale také o vzdušnou vlhkost, která v koupelnách bývá vyšší než v ostatních částech domů a bytů. Vinylové podlahy do koupelny jsou svým složením připraveny odolat jak loužičkám vody, tak působení vlhkosti, nijak se nekroutí a nezůstávají na nich fleky.

zkuste-vinyl-1

Nejvyššího stupně voděodolnosti dosáhnete použitím celovinylových lepených podlah, které nemají žádné spáry a jsou pevně spojeny s podkladem. Použít můžete i plovoucí vinylové podlahy. U těch si ale dejte pozor na to, aby byly vybaveny voděodolným zámkovým spojem. Tuto informaci by vám měl poskytnout prodejce podlah. Například u společnosti Plancher se můžete na voděodolnost vinylových podlah zeptat nejen klasicky po telefonu nebo e-mailu, ale můžete po domluvě navštívit i vzorkovnu v Praze, kde si budete moci podlahy prohlédnout a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Nezapomínejte ani na to, že vinylová podlaha v koupelně musí být nejen voděodolná, ale potřebuje správně utěsnit i po stranách, aby voda nezatekla pod podlahu. Nezbytností jsou proto podlahové lišty umístěné podél stěn.

2) Komfort pro každého člena rodiny

Zejména v zimních měsících je příjemné, když je vám v koupelně teplo. To zajistí podlahové vytápění. Pod některé typy krytin se podlahové vytápění použít nedá, ale pod vinyl ano. Pokaždé, když vylezete ze sprchy nebo vany, vás může zahřát dotek teplé vinylové podlahy.

3) Nebojte se uklouznutí ani zničení podlahy

Když se na podlahu v koupelně dostane voda, může se stát nepříjemně kluzkou. To platí jak pro dlažbu, tak pro lino. Zejména u dětí nebo starších osob hrozí, že na zacákané podlaze uklouznou a přivodí si úraz. V případě vinylu je toto riziko mnohem menší, protože vinylové podlahy mívají protiskluzovou úpravu povrchu. Ten je zároveň velmi odolný, a proto se jen tak nepoškodí ani se na něm nebudou tvořit otlaky od pračky nebo koupelnových skříněk.

Vysokou odolností vynikají například rigidní podlahy SPC vinyl.

4) Krása na pohled i na dotek

Závěrem je dobré vědět, že vaše vysněná koupelna může díky vinylové podlaze vypadat přesně tak, jak jste si ji vysnili. V nabídce dekorů jsou jak krásné přírodní dřevěné a kamenné povrchy, tak netradiční motivy tepaného plechu, betonu, abstraktní motivy nebo můžete sáhnout po jednobarevných podlahách s tradičními i výraznými barvami.

Vinyl je podlaha do koupelny, která vás potěší i měkkým povrchem a příjemným došlapem. To oceníte zejména ve chvíli, kdy budete po podlaze chodit naboso.

zkuste-vinyl-2

3 tipy na vinylové podlahy do koupelny

Zajímá vás, jakou konkrétní vinylovou podlahu do koupelny použít? Co třeba některou z následujících tipů:

1) SPC vinyl Gerflor Rigid 30 Lock: Rigidní neboli SPC vinylové podlahy patří k těm nejodolnějším. V kolekci Gerflor Rigid 30 Lock najdete krásné dřevěné dekory, které z koupelny vytvoří útulné místo pro každodenní relax.

2) Lepený vinyl Fatra Thermofix: Přejete si do koupelny imitaci dřeva, kamene nebo snad dokonce koberce? Lepená vinylová podlaha Fatra Thermofix nabízí od každého něco.

3) Plovoucí vinylová podlaha FatraClick: Oblíbené dřevěné dekory objevíte i u vinylu FatraClick. U této kolekce podlah si budete moci vybrat z jemných odstínů, které vytvoří dojem ladnosti a elegance.

Zmíněné tipy si můžete prohlédnout a případně zakoupit ZDE.

Vinyl je ideální podlaha do koupelny. Díky kombinaci voděodolnosti, krásného vzhledu, měkkého a příjemného povrchu, který se snadno udržuje, a dlouhé životnosti si můžete dopřávat relaxační koupele, příjemné sprchování i každodenní péči o tělo bez obav, že by se podlaha zničila.

 

 

 

 

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz