Schodiště do každého domu

schodiště

Schodiště slouží nejen k praktickým účelům, ale je také významným estetickým prvkem vícepodlažního domu nebo bytu. Zvlášť originální dřevěná schodiště vyrobená na míru mohou dodat jednotlivému interiéru zcela originální ráz.

Vyberte si správný tvar i konstrukci schodiště

Schodiště mohou mít klasický tvar jako písmeno L nebo U, případně tvar spirály, nebo písmene S. Méně častá jsou dříve oblíbená schodiště ve tvaru písmen T nebo Y, ale v různých interiérech můžete najít i zcela atypické tvary. Důležitá je také výška jednotlivých stupňů, zejména v domech, kde bydlí lidé s omezenou pohyblivostí, například senioři.

Přesný typ schodiště určuje rovněž jeho sklon, respektive o schodiště se jedná jen v případě, že jeho sklon je 58 ° a méně. Pohybuje-li se jeho sklon od 45 do 58 °, jedná se o žebříkové schodiště. Je-li schodiště se sklonem nad 58 ° nejedná se už o schodiště, ale o žebřík.

V interiérech jsou oblíbená samonosná schodiště, která nesou celou svou hmotnost, aniž by bylo pod ně potřeba instalovat jakékoli další podpůrné konstrukce. U všech tvarů a typů samonosných schodišť si je možné vybrat jak otevřenou variantu, tak verzi s podstupni. Ta je vhodná ve chvíli, kdy chcete vytvořit pod schodištěm uzavřený prostor, například komoru na uložení věcí. Je vhodné také pro všechny, kteří mají sklony k závrati, protože podstupně schody uzavřou a přes schodiště není pak vidět dolů. Kromě samonosných se vyrábějí i schodiště obkladová.

Bočnice, zábradlí a galerie

Schodiště může mít bočnice sedlové, nebo zadlabané, případně může být zcela bez bočnic. Ohýbané dřevěné bočnice dávají schodišti jedinečný vzhled a zábradlí a galerie mohou mít mnoho různých podob. Jen ze dřeva, ze skla, z nerezu. Galerie může být zakončena i bezpečnostní dětskou brankou, která brání dětem nebo také seniorům ve stupu na schodiště.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz