susenky

Moderní lodžie versus ocelový balkon

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Normalizace panelům přála

Balkony a lodžie se často používaly při výstavbě panelových domů, první z nich byly postaveny ve Zlíně firmou Baťa v roce 1940-41. Odhadem je dnes v naší republice asi 200 000 tzv. paneláků, většina z nich je z období normalizace a potřebují celkovou rekonstrukci. A stejně tak i zděné cihlové bytové domy staršího data.

Staré ocelové balkony a balkony s betonovým základem jsou obvykle poničeny a mnohdy pro své obyvatele nebezpečné. Za časů minulých, kdy všechno patřilo všem, se lidé příliš o svěřený majetek nestarali. A v současnosti zapracoval zub času. Nosná konstrukce balkonů koroduje a nevyhovuje bezpečnostním normám. Proto se při generálních opravách řeší, co s nimi. Vhodným způsobem je nahrazení železobetonovou lodžií – jak u panelových, cihlových a ostatních typech domů s bytovými jednotkami.

Proč právě lodžie

Díky moderním stavebním technologiím mají nové předsunuté lodžie své nesporné výhody.

  • Větší plocha – ta rozšíří váš obytný prostor, lodžie nemusí být jen skladištěm, ale je plnohodnotným místem bydlení.
  • Možnost zasklení až po strop – uchráníte před deštěm a nepřízni počasí vnitřní část, v létě se dají prosklené stěny otevřít, odsunout. Vytvoříte si privátní místo pro sebe a svou rodinu. Zlepší se hlukové a tepelně izolační vlastnosti bytu.
  • Lepší údržba, delší životnost a i nové designové řešení vylepší vzhled celého domu.

A jak postupovat dál, pokud se rozhodnete pro nové lodžie? Statik určí, jak budou založeny. Buď na svůj samostatný základ, opřením o základový pás domu nebo zavěšením konzolami přímo na jeho konstrukci.

Lodžie se dělí podle tvaru desky (rovné, zkosené) a podle typu bočních stěn. Boční stěnové panely jsou venkovní a středové. Venkovní mohou být zúžené nebo s vybráním – zajistí dostatek světla. Plný středový panel je výhodou, pokud chcete mít svůj klid a ocení jej i vaši sousedé.

Lodžie jsou pro vás dobrou volbou - rozšíří obytnou plochu, zvýší hodnotu bytu a jsou originální přidanou hodnotou bydlení.

Zdroj: www.fimont.cz