4 tipy, jak v okamžiku zútulnit svůj domov

Kuchyně

Máte svůj domov rádi, ale také máte pocit, že mu něco chybí? Že se v něm necítíte dostatečně útulně a nevíte, jak dojem ze svého příbytku vylepšit? Máme pro vás 4 snadné tipy!

1. Předsíň je okno duše domu

Když vstoupíte do bytu a zakopnete o hromadu bot a prázdný věšák, těžko se pak takový dojem napravuje. Musíte se cítit příjemně v okamžiku, kdy překročíte práh.
Odstraňte nepořádek, pořiďte si botník a na něj postavte třeba svíčku a zrcadlo. Na zeď dejte obraz a do kouta postavte buď věšák, nebo šatní skříň, do které ukryjete sezónní oblečení. Jsou to drobnosti, ale udělají velký dojem!

2. Vybavená a čistá kuchyň

Kuchyň musí být čistá, světlá a dobře vybavená. Nemusíte hned kupovat sadu hrnců, když skoro nevaříte, ale když si na kuchyňskou linku postavíte mísu s ovocem a oříšky, okamžitě bude působit lépe. Pořiďte si stabilní a pořádně velký jídelní stůl a nezapomeňte ani na dostatek židlí. Na stůj dejte svícen, přidejte prostírání a sladěné ubrousky a jídelna jako ze žurnálu je na světě.

Tip: Jídelní sety, levný nábytek i bytové doplňky najdete na nabytek-helcel.cz

3. Světlo a harmonie

V centru dění většinou stojí obývací pokoj, který by měl působit harmonicky a útulně. Skvělého efektu docílíte rozestavěním svíček a lamp, které budou vydávat tlumené světlo.

Hořící svíčka se může zdát jako klišé, ale stejné atmosféry jinak nedocílíte. Oheň je zkrátka symbolem domácnosti a zázemí. A pokud nemáte krb, svíčka je nutností – tedy pokud chcete zútulňovat.

Tip: Živé rostliny také vytvářejí příjemnou atmosféru – v každé místnosti by měla být alespoň jedna.

4. Bytové textilie jsou nezbytností!

Vydejte se na nákupy a pořiďte si spoustu polštářků a přehozů. Kdybyste měli do bytu koupit jediné dekorace, měly by to být právě svíčky a textilie.

Zvolte si barevnou škálu a pořízené textilie laďte do podobných barev. Polštářky naskládejte na gauč, poházejte po křeslech či židlích a vše završte heboučkými přehozy, které budou lákat k zachumlání.

bydlení, kuchyně, tipy

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz