Máte rádi letní zahradní párty a chcete si užívat grilování a setkání s přáteli i během dní, kdy zrovna není tropické počasí? Proveďte pár úprav a podnikejte společenské akce od jara až do podzimu. Co všechno připravit?

 

Zahradní nábytek

V létě, když je krásné teplé počasí, je skoro jedno, jaký nábytek na zahradě máte. Když už jsou ale noci chladnější, je dobré mít na zahradě takové vybavení, které poslouží k tomu, abyste na zahradě vydrželi klidně do pozdních večerních hodin.

Ratanový nábytek na zahradu je oblíbenou volb. V létě chladí a v létě či na podzim na něj stačí umístit podsedáky a nebude vám taková zima jako kdybyste seděli na klasických plastových židlích. Podsedáky snadno vyperete a ratanový nábytek je omyvatelný.

Chraňte se také před větrem nebo případným deštěm. Pokud jste domácí kutilové, postavte pro tyto účely dřevěnou pergolu, kam umístíte posezení a třeba také gril na dřevěné uhlí. Pokud pergolu stavět nechcete nebo nemůžete, pořiďte si jako alternativu zahradní altán.

Osvětlení a vytápění

Osvětlení stačí jakékoliv. Pokud jste ale designový detailista, zvolte takové, které se bude doplňovat s vybraným nábytkem. K ratanovému nábytku se bude hodit jak LED osvětlení, tak svíčky a lampiony.

Chcete-li zahradní posezení dovést k opravdové dokonalosti, pořiďte si venkovní ohřívač vzduchu.

Myslete i na detaily

Pozor na příliš mnoho kýčovitých drobností. Soustřeďte se na praktičnost. Vezměte ze sklepa staré květináče, které můžete zajímavě ozdobit barvami, a zasaďte do nich bylinky. Ty se vám mohou hodit jako zdroj koření při přípravě grilovaných pochoutek!

Buďte zkrátka vynalézaví a při zkrášlování zahrady zbytečně neutrácejte, ale snažte se vdechnout nový život již odepsanému nádobí či doplňkům. Uvidíte, že pak bude mít vaše zahrada osobitou atmosféru.

Go to top