Vhodný čas na nákup chalupy

chaty-chalupy

Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Chcete se zařadit mezi ně? Jak uspět v hledání vysněné chalupy? Zde vám nabízíme pár rad.

 

Samota nebo město?

Hledáte místo, odkud budete vyrážet v zimě na hory, klid a ticho samoty uprostřed přírody, nebo chatu v zahrádkářské kolonii, kde budete pěstovat zeleninu? Počítejte s tím, že dojíždění vám může zabrat hodně času a budete mu muset přizpůsobit svůj týdenní rozvrh.

Další výdaje

Při koupi chalupy musíme být připraveni na to, že do ní vložíme nějaké finance navíc. Pokud se nejedná o nový rekreační objekt v perfektním stavu, téměř jistě se investicím nevyhneme. Překvapit nás můžou špatné rozvody, nefungující kanalizace nebo zatékající střecha. Nemalou položkou budou i úpravy interiéru včetně vybavení chalupy. Proto si nezapomeneme vytvořit dostatečnou finanční rezervu, do které můžeme sáhnout. Ušetřit můžeme nákupem nemovitosti přímo od majitele, kdy nebudeme muset platit provizi realitní kanceláři.

Buďte připraveni

Pěkná chalupa, která leží v atraktivní lokalitě, je vysoce nedostatkové zboží. Protože každý nemá čas trávit denně desítky minut hledáním inzerátů, vyplatí se sáhnout po pomocnících. Nové inzeráty vám do mailu snadno zašle služba hlídacího psa, která vyfiltruje jen ty nabídky, které splňují vámi zadaná kritéria. Sáhnout můžete i po mobilní aplikaci, jakou nabízí například portál Bezrealitky, který zprostředkovává přímý prodej nemovitostí. Výhodou aplikace je přehledné informování o inzerátech, a především pak přímé spojení s majitelem nemovitosti.

Chalupářem v pronájmu

Láká vás představa chalupy uprostřed přírody, ale nejste ještě pevně rozhodnutí o nákupu? V tom případě je ideálním řešením si pobyt na chalupě vyzkoušet formou pronájmu. Nabídka rekreačních nemovitostí ke krátkým pobytům je poměrně obsáhlá a vybere si z ní každý.

Jaké lokality jsou v kurzu?

Lipno a okolí – ceny všech rekreačních nemovitostí v této lokalitě budou stoupat

Pálava – ideální pro rodiny s velkým potenciálem pro další pronajímání

Krkonoše – místní chalupy se dobře pronajímají v létě i zimě

Jizerské hory – pro nádherné výlety

Kokořínsko – klidné místo, kde se zastavil čas a nemovitosti se dají stále sehnat velice levně

Krušné hory – velká řada levných nemovitostí ve stále nedoceněné divoké krajině

Posázaví – starší generace majitelů se zbavuje chat ze sedmdesátých let

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz