Jak vylepšit svůj domov moderně a přitom prakticky? Máme pro vás 5 tipů!

Cítíte se ve svém domě či bytě jako doma, ale už byste jej rádi trochu vylepšili? Máte již delší dobu pocit, že vašem příbytku něco chybí? Soustřeďte se nejen na design, ale přemýšlejte prakticky. Máme pro vás 5 tipů, jak na to!

 

1. Vůně

První dojem nastává již při prvním překročení prahu, a to ještě předtím, než vy nebo vaše návštěva uvidíte interiér domu či bytu. Důležitým vjemem jsou vnímané vůně. Provoňte svůj domov, a to buď za pomocí vonných svíček, které budou rovněž doplňovat design, nebo použijte elektrické vůně do zásuvky.

2. Předsíň – první dojem z vašeho domu pro vás i vaše návštěvy

Všichni to známe – stres, spěch, aby se všechno včas stihlo. Když ale vstoupíte do bytu, zakopnete o hromadu bot, vás samotné to rozzlobí a na návštěvy to také nepůsobí zrovna reprezentativně. Co udělat proto, abyste se cítili příjemně už v okamžiku, kdy překročíte práh?

Najděte si čas a odstraňte všechny přebytečné boty, které nejsou pro danou roční dobu nezbytné. Uložte je do skříně či do sklepa – tím získáte spoustu prostoru. Do kouta postavte dostatečně velký věšák a pokud obýváte malý byt, kam se věšák nevejde, připevněte na vhodná místa na zdi dostatečné množství háčků.

3. Kuchyň a jak ji vymazlit

Samozřejmostí je čistota, dostatek světla a funkční vybavení, se kterým jste vy sami spokojeni. Neznamená to však, že byste se museli ihned pouštět do nákupu nového náčiní. Stačí vyhradit prostor na několik drobností. Na kuchyňskou linku postavte mísu s ovocem a oříšky, a vedle ní například sušené květiny. Ozdobte také jídelní stůl, a to pomocí svíček, prostírání a dochucovací soupravy.

Extra tip: Jídelní sety, levný nábytek i bytové doplňky najdete na Nabytek-helcel.cz

4. Dostatek světla

Místem, které však dáváte nejvíce na odiv, je bezpochyby obývací pokoj. Právě v něm můžete nejvíce kouzlit. Stačí rozestavit svíčky nebo vyměnit světla a lustr a hned bude obývací pokoj působit zcela jiným dojmem.

5. Nezapomeňte na textilie

Máte-li k dispozici více prostoru, zkuste obývák ozdobit například dekorativními kameny nebo vázou. Vydejte se také na nákupy a pořiďte si nové přehozy a polštáře. Kdybyste měli do bytu koupit jediné dekorace, měly by to být právě svíčky a textilie.

bydlení, kuchyně, nábytek,, textilie, světla, vůně,

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz