Hřbitovní doplňky

Pohřeb žehem je dnes stále častějším způsobem posledního rozloučení. K uložení schránky s popelem zesnulého slouží hřbitovní urny, případně urnové obaly. Ty se vyrábějí z různých materiálů a zdobí se různými technikami, jako je například pískování a gravírování. Výběr je velmi široký – od nejlevnějších plastových v ceně několika set korun až po kamenné, které stojí až několik tisíc korun.

Můžete si je vybrat i v e-shopu, například v internetovém obchodě Kamenictví Dvořák.

 

Druhy hřbitovních uren a urnových obalů

Kamenné hřbitovní urny a urnové obaly se vyrábějí z přírodní žuly, případně z mramoru. Kamenictví Dvořák si nejkrásnější žulu v mnoha různých odstínech vybírá v řadě zemí světa. Kromě klasických kulatých uren jsou v nabídce rovněž kamenné urny hranaté. Určitě si vyberete barvu a tvar, který bude odpovídat místu uložení urny, ať už se jedná o kolumbárium, či hrobové místo. A nejde jen o nejčastěji používané šedé, černé či hnědé žuly. Urnu můžete mít i bílou, modrou, zelenou, červenou nebo žlutou. Ze stejného materiálu si můžete vybrat i hřbitovní lampu, vázu, případně i kamenný truhlík nebo mísu na hrob.

Přímo do hrobu, respektive do takzvaného urnového sklípku se mohou ukládat i urny v pryskyřicovém obalu. Na pryskyřicové urny se ale nedá objednat štítek se jménem. V případě, že urna nemá být uložena do země, je vhodné ji doplnit skříňkou na urny. Stejně se postupuje také u uren z nerezu a hliníku. Nerezové mají tvar šestiúhelníku a jsou buď hladké, nebo zdobené reliéfem květiny. Hliníkové obaly jsou oblé a dodávají se v různých odstínech a s různými motivy květin na ozdobu. Stejný tvar a ozdobu má i urna měděná. Nejlevnější variantou jsou oblé plastové urny ve stříbrné, šedé, fialové, hnědé a pískové barvě. Také tyto urny se ukládají buď přímo do hrobu, nebo do urnové skříňky. I ty si lze v Kamenictví Dvořák objednat. Vyrábějí se z nerezu v různých velikostech, a to na jednu, dvě nebo tři urny.

Vedle výše uvedených hřbitovních doplňků jsou v nabídce e-shopu také náhrobní fotoskříňky z nerezu, mísy na hrob z pryskyřice, pomníkové a náhrobní motivy. Těmi mohou být sošky a křížky z pryskyřice, nerezu nebo bronzu (i s bílou povrchovou úpravou), které se umisťují na pomníky či náhrobní desky.

hřbitovní doplňky

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz