Kabely, které svítí

osvětlení

Udělejte svůj domov bezpečnější a krásnější. 

Současná osvětlovací technologie je s tím, co jsme měli k dispozici před 20, 30 lety, téměř nesrovnatelná. LED diody rozsvítily i prvky, které byly nedávno jen obslužnými, a to, že by měly svítit nás ani nenapadlo. Tak třeba kabely vždy bývaly určeny k přenosu, ať už šlo o data, zvuky, nebo informace. Dnes ale kabely svítí, a to jednou nebo více barvami. Můžeme je omotávat, proplétat i vzájemně kombinovat a vytvořit si nejen v předvánočním období skvělou světelnou atmosféru doma, na balkonu, na terase, v pergole i po celé zahradě. A to vše právě díky LED technologii.


LED diody nevydávají žádné teplo, světelné LED kabely jsou odolné vůči otřesům, a co je dnes zvláště vítaným parametrem je fakt, že LED svítidla mají mnohem nižší spotřebu než osvětlení s klasickými žárovkami. Klidně si doma vytvořte za pomoci světelné LED dekorace diskotéku, nebo scénu jak pro sci-fi film, ale váš účet za elektřinu to nijak zásadně neovlivní. Spotřeba LED svítidel je o 80 až 90 % nižší než u starších žárovkových. A je úspornější i proti halogenovým zářivkám a dalším starším typům světel.

Světelné LED kabely se vyrábějí v teple i studeně bílé barvě, ale i sytějších odstínech, jako je žlutá, modrá, červená a zelená barva, nebo i jako vícebarevné. Rozličné jsou i délky kabelů samotných – obvyklá délka je v desítkách metrů. Řada kabelů má takové krytí (IP44 a vyšší), které umožňuje jejich použití nejen v budovách, ale také v exteriéru. Vedle kabelů s LED diodami jsou na trhu také kabely s miniaturními LED žárovkami.
Provozně ještě výhodnější jsou světelné hadice napájené solárním panelem, který se při denní světle nabíjí a v noci pak dle zvoleného režimu svítí. Mohou být jednobarevné i vícebarevné, svítit trvale i blikat, jak se vám bude zrovna hodit. Rozsviťte si život! A vůbec to nemusí být jenom o Vánocích.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz