Ořechy v medu – zdravá sladkost

ořechy v medu

Když máte chuť na něco sladkého, můžete si vybrat i zdravější variantu, než je dort z cukrárny nebo bonbóny. Řada z nás po sladkém sahá, když jsme ve stresu nebo máme nedostatek energie. Příroda nám ale dává zdravější kombinaci dvou čistě přírodních zdrojů energie – ořechů a včelího medu. 

Konzumací ořechů získáváme významný zdroj minerálních látek, vitamínů, ale i bílkovin, což jistě ocení také vegetariáni. Med je unikátní sladidlo, které je nutričně kvalitnější než třeba bílý cukr. Obsahuje řadu látek, které na organismus pozitivně působí, včetně účinků antibakteriálních, protizánětlivých a antioxidačních. Ořechy v medu jsou tak ideálním zdrojem energie a jejich konzumace nám pomůže i snížit stres. A k tomu tato kombinace skvěle chutná, protože med uchovává v maximální možné míře čerstvou chuť ořechů. Můžete si je vychutnávat jen tak na lžičku, nebo si je přidat do bílého jogurtu, müsli nebo s nimi ochutit například zmrzlinu. Skvěle osladí také krupičnou, kukuřičnou, pohankovou nebo rýžovou kaši.

Mezi u nás nejoblíbenější ořechy patří vlašské, bez nichž se neobejde žádné vánoční pečení. Vlašské ořechy zklidňují podrážděné nervy a obsahují omega3 mastné kyseliny, které pozitivně působí také na kardiovaskulární systém. Vlašské ořechy obsahují také lecitin, fosfor a vitamin B6, které zvyšují duševní výkonnost a nervové soustavě navracejí sílu a rovnováhu. Vlašské ořechy v medu byste měli mít doma jako první pomoc pro každou krizi. Delikátní a zdravou pochoutkou jsou mandle v medu. Mandle obsahují až 20 různých flavonoidů, tedy látek, které působí preventivně u nemocí srdce a cév a posilují imunitu, dále minerální látky, vitamíny E a B2 a také vlákninu a bílkoviny.

Na webu www.meduska.cz najdete výhradně produkty z vybraných ořechů a medu od prvotřídních dodavatelů.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz