Peněženka dělá muže

 penezenka-dela-muze

A neplatí to zdaleka jen o jejím obsahu. Peněženka patří mezi základní módní i funkční doplňky každého muže, stejně jako boty a opasek. I když nechodíte právě v obleku, peněženka vypoví hodně o vašem osobním stylu a nemusí jít právě o drahý model známé značky. Pánské peněženky se už dnes vyrábějí nejen z pravé kůže, ale seženete i kvalitní peněženky z kůže umělé za velmi rozumnou cenu. Nikdo už tak nemusí nosit roztřepenou, ušpiněnou starou peněženku, kvalitu si může dovolit každý.

Jedním ze základních charakteristik pánské peněženky je její velikost a tvar. Každý muž u sebe nosí nejen peníze a karty k bankovním účtům, ale také doklady, vizitky, fotografie, účtenky a mnoho dalšího. Důležité je také, zda je budoucí majitel zvyklý nosit drobné peníze jen tak v kapse kalhot, nebo je chce mít v peněžence spolu s bankovkami. Existují muži minimalisté i maximalisté a podle toho by si také měli vybírat svou peněženku. A také její zavírání. Větší a střední modely nemusí mít většinou žádné uzavírání, ochranu obsahu zajistí kapsa obleku, nebo kalhot. Menší peněženky bývají naditější, proto je často chrání také přezka, nebo zip.  

Pánové si mohou zvolit z malých, středních i velkých peněženek. Většina pánských peněženek má víceméně obdélníkový či čtvercový tvar a jsou vyráběny s orientací na výšku či na šířku. Vnitřní členění, počet kapes i to, zda má peněženka pouzdro na mince, ovlivňuje její tloušťku. To je důležité zejména u peněženek, které muži nosí v zadní kapse kalhot. Peněženky na výšku jsou obvykle větší a objemnější a jsou určeny k nošení v náprsní kapse saka.

Nejčastějšími barvami pánských peněženek jsou přírodní odstíny - černá, béžová a hnědá, ale stále častěji si muži mohou vybrat i odvážnější barvy, případně jejich kombinace. Výjimečné tak dnes už nejsou pánské peněženky v modré, či šedé barvě, ale najdou se i modely v barvě zelené, oranžové nebo žluté. Častým detailem bývají i výrazná prošití nití barevně kontrastní k barvě kůže, z níž je peněženka vyrobena. Na rozdíl od dámských peněženek nejsou pánské peněženky nijak výrazně zdobené, jen na některých jsou kovová, nebo v kůži vyražená loga výrobce, případně decentní barevné proužky.

Kvalitní značkové kožené pánské peněženky jsou velmi precizně propracované a vyrobené s důrazem na detail. Často mají jedinečné prvky, ať už se jedná o odepínací kapsu na mince, integrovaný otvírák, nebo třeba řetěz, který se připíná ke kalhotám a chrání peněženku před kapesními zloději i ztrátou. Značkové kožené peněženky mají velké množství kapes, včetně skrytých přihrádek. Velmi široký je v této kategorii sortiment tvarů s přezkou i bez přezky, i variant konkrétního provedení. Mezi koženými peněženkami najdete také speciální modely ušité tak, aby vyhovovaly levákům.

Mezi peněženkami z umělé kůže převládají praktické, ale většinou menší typy. Pokud jsou kvalitně ušité, mohou svému majiteli skvěle posloužit. Nicméně, tak dlouhou životnost, jako mají peněženky vyrobené z kvalitní pravé kůže, u nich nečekejte. Tomu odpovídá i podstatně nižší cena těchto peněženek.

Nejmenším, ale velmi oblíbeným typem pánské peněženky jsou takzvané dolarovky. Skládají se ze dvou částí, které jsou spojeny kovovou sponou. Pod ní se uchycují papírové bankovky, zatímco do postranních částí se dávají bankovní karty, občanský a řidičský průkaz a další nezbytné věci. Některé dolarovky mají i menší kapsičky na mince.

At už si vybíráte peněženku pro sebe, nebo ji chcete pro někoho jako dárek, dávejte přednost kvalitnímu zpracování. Peněženku vytahujete z kapsy každou chvíli a jen tu kvalitní nebudete muset za pár týdnů zase měnit za novou.

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz