Jak vybrat pracovní obuv

obuv

Pracovní obuv by měla být nejen pohodlná, ale hlavně musí chránit před případným zraněním. Správný výběr tedy není radno podceňovat. Myslete na komfort, bezpečnostní normy i například požadavky zaměstnavatele.

Vhodná pracovní obuv do práce

Každé zaměstnání má jiné požadavky na vhodnou pracovní obuv. Jsou práce, kde není problém mít na noze pantofle nebo pracovní sandály. Například obuv pro kancelářskou činnost je závislá hlavně na pohodlí. Zaměstnanci ve zdravotnictví mohou také nosit otevřenou obuv, požadavky jsou obvykle na její bílou barvu, například pracovní obuv Bennon KORKY WHITE je velmi vhodnou volbou. Manuální pracovníci v průmyslu nebo na stavbě využijí obuv s ocelovou špičkou.

pracovni-obuv-1

Obuv do vlhkého prostředí

Nejen lesníci využijí vysokou protipořezovou obuv. V takových botách bude noha v suchu, ale hlavně v bezpečí. Speciální protipořezové holinky s ocelovou špicí a planžetou chrání nohy před pořezáním motorovou pilou. Ten, kdo pracuje jen ve vlhku nebo mokru, ocení pohodlné a kvalitní pracovní gumové holinky, které mohou být i zateplené.

pracovni-obuv-2

Kotníková a vysoká pracovní obuv nejen na stavbu

Boty, které se hodí do nerovného terénu a zároveň zpevní nohu. Kotníkové obuvi je velké množství. Velmi kvalitní pracovní obuv ARCHA má protiskluzovou podrážku, která je zároveň odolná proti olejům. Pracovní obuv s ocelovou špičkou STOP RAIN bez obav můžete vzít i do vlhkého počasí. Vysoká pracovní obuv ochrání nejen před riziky, ale i před nepřízní počasí, často se volí i jako zimní pracovní obuv.

pracovni-obuv-3

Polobotky, které ochrání

Pokud to normy dovolí, dalším vhodným typem pracovní obuvi jsou polobotky. Dají se využít jako pracovní boty pro zaměstnance v dopravě, zemědělství, ale i na stavbě. Speciální obuv pro elektrikáře se do této kategorie také může zařadit. Vhodné jsou například nízké boty MARX S3, které mají tužinku z kevlaru a jsou odolné proti propíchnutí.

Velký výběr pracovní obuvi pro všechny profese najdete u prodejce TOMIS CZ, kde si buď můžete vybrat v kamenné prodejně nebo na e-shopu.

pracovni-obuv-4

Jak vybrat pracovní obuv tak, aby dobře seděla

Pracovní obuv je vhodné vyzkoušet. Přeci jen v ní trávíte velkou část dne, proto bota musí být pohodlná, prodyšná a hlavně odolná. Pracovní obuv pánská i pracovní obuv dámská by měla mít správnou velikost a nikde nesmí tlačit. Obvykle se doporučuje zimní a kotníkovou obuv vybírat o půl čísla větší, než je vaše běžně používaná velikost obuvi. Pro použití venku volte celokoženou nebo nepromokavou obuv s označením S.

Normy pro pracovní obuv

Na pracovní obuv se vztahují hlavně normy EN ISO 20345:2011 a EN ISO 20347:2012. Norma EN ISO 20345:2011 pro bezpečnostní obuv, která má tužinku ve špičce a je určena do náročných podmínek, se značí písmenem S. Norma EN ISO 20347:2012 pro pracovní obuv (bez tužinky ve špičce) se značí písmenem O. V případě, že vybíráte obuv v kamenné prodejně, neváhejte se obrátit na personál, který vám vhodnou obuv pomůže vybrat.

 

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz