Jak zvládnout novoroční nával úkolů a nepřijít o rozum?

Diář

Začíná nový rok a místo abyste byli odpočatí, tak máte pocit, že se na vás všechno valí? Máme pro vás pár rad, jak si efektivně zorganizovat práci, a získat tak nad všemi úkoly kontrolu. Nechte se inspirovat a zbavte se tak zbytečného stresu, který vás vyčerpává.

Vytvořte si seznam...

Jediným způsobem, jak získat kontrolu nad vršícími se úkoly je „pojmenovat je" a zaevidovat. Máte kolem sebe nejnovější technické vynálezy, ale zároveň se vám vrší tabulka nad tabulku? Vraťte se ke staré známé klasice. Sepište si všechny úkoly, které vás v současné době čekají a rozdělte si je dle priorit – na papír. Pokud jste extra hyperorganizovaný typ pracovníka, můžete si úkoly rozdělit i dle časové náročnosti.

Věřte tomu, že pak budete mít požitek z toho, když si budete moci fyzicky na papíře daný úkol škrtnout jako „splněný".

Říkáte si, že se ve vašem případě nejedná „jen" o úkoly, ale musíte si rozplánovat den téměř na minutu kvůli schůzkám s klienty? Použijte plánovací diář!

Jak se „zbavit" papírů?

Pochopitelně nemáme na mysli to, že nebezpečně vršící se papíry skartujete a děláte „mrtvého brouka". V případě, že potřebujete roztřídit faktury a další důležité dokumenty, vytvořte si jednotný systém, abyste i za delší čas věděli, „kam sáhnout". Věřte, že i archivace účetních dokladů může být do jisté míry zábavou, samozřejmě v případě, že jste puntičkář a nenecháte ani jeden dokument ladem.

Tip: K fyzické archivaci se nejlépe osvědčily kancelářské boxy a rychlovazače. Za pomoci štítkovače pak vše označíte a můžete mít radost z dobře vykonané práce, která může pomoci i vašim kolegům. Veškeré kancelářské potřeby pořídíte s povánočními slevami například v papírnictví Pavlík.

Pokud však nepotřebujete dokumenty fyzicky archivovat, stačí, když vše zaevidujete do přehledné tabulky v počítači a zkontrolujete složky, zda obsahují skutečně to, co obsahovat mají.

Pořadač

Nezapomeňte na pohyb a protažení

Choďte se během pracovní doby procházet. Stačí si například zajít pro vodu nebo si jen tak u stolu dát několik protahovacích cviků. Nechcete přece začít nový rok bolestmi zad?

nápady, rady, tipy, plánování

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz