Jak nejlépe podpořit tvořivost i učení svého dítka

tvorivost-uceni-diteteVšichni chceme býti těmi nejlepšími rodiči, a tak je přirozené, že se zajímáme, jaké aktivity by dítko nejlépe podpořily v tvořivosti, učení a poznávání. Každé dítě má na něco talent, ale současně existují i činnosti, ve kterých příliš nevyniká. Jak mu tedy pomoci se rozvíjet?

Je třeba podpora od dětství

Malé dítě se nejlépe učí, když ještě nevnímá samotný proces učení. Když například uslyší od malička cizí jazyk, nebude mu to připadat zvláštní, ale naopak přirozené. V dnešní době máme internet nebo různé zahraniční stanice s dětskými pořady. Stačí dítku pustit na hodinku denně anglický animovaný film a rázem se bude učit jazyk s jeho oblíbenými animovanými hrdiny.

Pilování řeči již v předškolním věku

Jestliže vaše dítě nedokáže správně vyslovit, nejčastěji je to „r" nebo „ř", nezanedbávejte nápravu. Ve většině případů se to opravdu nenaučí samo nebo časem, jak si někteří rodiče myslí. Nemusíte se bát, i největší geniové světa měli také nějakou drobnou řečovou vadu. V takové chvíli je třeba vyhledat kvalifikovaného logopeda, který se vašemu dítěti bude profesionálně věnovat.

Tip: Podpořit dítě můžete i dalšími věcmi jako jsou grafomotorická cvičení nebo literaturou, například „hravá logopedie".

Škola a zájmové aktivity

Minimem, co můžete pro své dítko v období školy udělat, je pořídit kvalitní školní potřeby. Ať už v podobě různých vodovek, temper, voskovek a pastelek – třeba z něho vyroste druhý Picasso. Geometrické potřeby jej zase třeba v budoucnu přivedou k architektuře. Školou však snaha nekončí, svému přirozenému zájmu by se měl věnovat i v zájmové činnosti.

Nezlobte se na dítě kvůli častému střídání kroužků. Je dobré, aby si přišlo na to, co jej opravdu baví, protože dobří můžeme být jen v tom, o co máme opravdový zájem. Právě na tom je tedy třeba pracovat od dětství.

škola, dítě, pilován řeči, dětství, učení, zájmové aktivity

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz