Tři typy venkovních sportů, na které jste možná už zapomněli

tri-typy-venkovnich-sportuZima byla dlouhá a vaše figura po zimě není co bývala? Většina lidí se po novém roce žene do fitness center, vy se ale zkuste dostat do formy pomocí venkovního sportu, který vás bude bavit a užijete si i příjemného jarního počasí.

Začneme zlehka

Máte rádi túry nebo procházky po parku? Pořiďte si trekingové hole, ulehčíte tak svým zádům, nastolíte pravidelný rytmus chůze a nezatížíte tolik své klouby. Existují dva různé druhy holí a to pevné a teleskopické. Teleskopické jsou složeny z více částí, tudíž jsou snadnější pro uskladnění, ale oproti pevným holím nejsou stabilní a nemají takovou životnost a pevnost. V případě, že už trpíte problémy s kolenními klouby, nezoufejte, nemusíte se dlouhých procházek vzdávat. Stačí si pořídit bandáž na koleno, kterou nosí i vrcholoví sportovci.

Když vás procházky nebaví

Pokud pro vás procházky nejsou přece jen příliš atraktivní záležitostí, zkuste vytáhnout kolečkové brusle a projet se v nejbližším parku. Bruslení přispívá k dobrému držení těla a zpevnění zadních partií. V parku se pak dá provozovat široké spektrum dalších aktivit, počínaje klasickým během až po cvičení pilates. Existují různé sportovní skupiny, které organizují cvičení na čerstvém vzduchu. V parku můžete potkat lidi, kteří například meditují nebo cvičí jógu.

Sporty vhodné pro rodinu

Jestliže vaše kondice přesahuje někam výš než procházky a kolečkové brusle a chcete se do toho položit, nejrychlejším a nejefektivnějším venkovním sportem jsou týmové míčové hry. Máte jedinečnou šanci zapojit do hry celou rodinu a užít si u toho spoustu legrace. Minimálně v každém městě najdete venkovní hřiště, které za menší poplatek můžete využívat. Oblíbené míčové hry jsou například volejbal, tenis, badminton, softbal nebo házená.

sporty, tři tipy, venkovní sporty, in-line, trekingové hole, bandáže na koleno, kolečkové brusle, Rodina, procházky

Informace

Copyright © 2014 - 2021 Jaknakupovat.cz